چاه مستراح قوانین اقتصادی کمیسیون تعزیرات حکومتی

چاه مستراح: قوانین اقتصادی کمیسیون تعزیرات حکومتی مجلس شورای اسلامی موسوی لاگانی کمیسیون اقتصادی

گت بلاگز وب‌گردی چرا در خواب حرف میزنیم؟

دلیل مهم حرف زدن در خواب چیست؟ آیا بعضی افراد در خواب حرف می زنند؟ ریشه این نوع از اختلال خواب در کجا نهفته است؟

چرا در خواب حرف میزنیم؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، حتماً جهت شما هم پیش آمده که شب ها از صدای حرف زدن دیگری از خواب بلند شوید. شب هایی که هر چه می کنید دیگر خواب به چشمانتان نمی آید باید تا صبح بیدار بمانید؛اما فکر می کنید علت مهم این اتفاق چیست؟چرا بعضی در خواب حرف می زنند؟ریشه این نوع از اختلال خواب در کجا نهفته است؟

عبارات مهم : خواب کافی
شاید به نظر ما قدری عجیب بیاید ولی حقیقت این است که در خواب صحبت کردن به خاص در کودکان و مردان اتفاقی طبیعی هست.

اصلی ترین دلایل حرف زدن در خواب

– استرس

– کمبود خواب

– تب

– مصرف الکل

بر طبق باور کارشناسان این دلایل صحبت کردن به هنگام خواب را جنبش می کنند. با این حال، گاهی بعضی عوامل بیرونی از جمله اتفاقات خوشایند یا تلخ بیرونی یا قرار گرفتن در موقعیتی تازه موجب هیجاناتی در فرد می شود که شب ها و در قالب صحبت در خواب جلوه پیدا می کند.به همین خاطر، اغلب کلماتی که در این مواقع شنیده می شود به اتفاقات بیرونی و آنچه در طول روز بر فرد گذشته است مربوط می شود.

در نقطه مقابل، صحبتی که ناشی از تب یا مصرف بیش از حد الکل باشد لزوماً ارتباطی با وقایع روزانه زندگی افراد یا گذشته آنها ندارد و اغلب بی معنا و عاری از وحدت هست. در واقع، صحبت کردن در خواب بیش از آنکه پدیده ای درونی باشد تصویر العمل بدن است نسبت به اتفاقات بیرونی که نمی توان آن را نوعی بیماری یا اختلال آسیب رسان پنداشت.

با این حال، کارشناسان به آن دسته افرادی که این ماجرا برایشان به دفعات تکرار می شود توصیه می کنند سری به دکتر متخصص بزنند. ممکن است با یک دوره دارو درمانی کوتاه مدت همه چیز به حالت عادی بازگردد و خودشان و دیگران خوابی آرام تر و با کیفیت تر را تجربه کنند.

منبع: بیتوته

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: خواب کافی | کیفیت خواب | حرف زدن در خواب | استرس | کمبود خواب |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog