چاه مستراح قوانین اقتصادی کمیسیون تعزیرات حکومتی

چاه مستراح: قوانین اقتصادی کمیسیون تعزیرات حکومتی مجلس شورای اسلامی موسوی لاگانی کمیسیون اقتصادی

گت بلاگز علمی پزشکی آموزش و پرورش باید اصلاح شود ، انتقاد از نحوه گزینش در پذیرش دانشجویان دکتری

رئیس فرهنگستان علوم گفت: باید در آموزش و پرورش اصلاحاتی داشته باشیم و نحوه پذیرش تحصیلات عوض کردن کند.

آموزش و پرورش باید اصلاح شود ، انتقاد از نحوه گزینش در پذیرش دانشجویان دکتری

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ رضا داوری اردکانی مدیر فرهنگستان علوم کشور در دومین همایش ملی آموزش عالی که صبحگاه امروز در تالارعلامه امینی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، عنوان کرد: در دانشگاه پرسشها بسیاری داریم که اگر حل نشود کار کشور به مسئله برمی خورد همچنین باید در آموزش و پرورش نیز اصلاحاتی انجام شود آیا که علم پژوهش و آینده کشور به این پرسشها وابسته است.
وی ادامه داد: کار ها باید به اندازه و در جای خود انجام شود که این مسئله به معنی اعتدال در انجام امور است.

عبارات مهم : آموزش

رئیس فرهنگستان علوم کشور تصریح کرد: دانشگاه به منزله مدرسه و پژوهشگاه است و از حدود ۴۰ سال پیش پژوهشگاه را در دانشگاه ها شروع کردیم، ولی با آموزش تناسب نداشت دانشگاه ارگانیسمی است که اعضا باید متناسب با هم رشد کنند و هرکدام وظایف خود را انجام دهند.
وی افزود: هم علم عظمت دارد و با تکنولوژی آمیخته است ناگزیر باید آن را مورد توجه قرار دهیم و همواره جهت پیشرفت آن تلاش کنیم آیا که اگر این علم پیشرفت نداشته باشد در جامعه موفقیتی حاصل نمی شود.
داوری اردکانی با اشاره به این که اموزش و تربیت باید جهت همه جامعه برقرار باشد، گفت: گاهی اندازه را در آموزش لحاظ نمی کنیم و این مسئله باعث صدمه زدن به روند اموزش و تربیت می شود.
وی افزود: ساختارمدرسه باید عوض کردن یابد هرچند در این مسئله تلاش های بسیاری انجامشده، ولی باید این روند استمرار داشته باشد و به اصلاح پرسشها فکر کنیم.
رئیس فرهنگستان علوم تصریح کرد: دانش آموزان بعد از مدت وقت زیادی که به روند آموزش نه چندان مناسب در مدارس پرداختند باید فعالیت هایشان را در کنکور محک بزنند که این مسئله تناسبی با اهداف آموزشی ندارد و به همین علت مدرسه و دانشگاه ملال آور می شود.
وی عنوان کرد: نحوه پذیرش حتی در تحصلیات تکمیلی و دکتری از روند مناسبی برخوردار نیست و باید در این روند تغییراتی انجام شود.
وی داوری اردکانی بیان کرد: ملاک مکانیکی بدی در دانشگاه ها حاکم است و اساتید دانشگاه نمی توانند نسبت به یکدیگر ارزشیابی داشته باشند و جهت ارتقای علمی نگارش مقاله ای و چاپ آن در یک مقاله علمی به منظره سند محسوب می شود.
داوری اردکانی یادآور شد: دانشگاه را باید از حالت اردوگاه مانند خارج کرده و شادابی را در این مکان آموزشی حاکم کنیم که به دنبال این مساله مدارس نیز باید از محیطی شاد جهت دانش آموزان برخوردار باشد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | دانشگاه | دانشگاه | فرهنگستان علوم | وزارت علوم | فرهنگستان علوم | اخبار دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog